fbpx
kadzidło płynące
Kominek Dymny
7 grudnia, 2020
Pokaż wszystkie

Co na komary? Co odstrasza komary? Sprawdzony sposób na komary!

Kadzidełka Backflow Nag Champa

Kiedy temperatura za oknem robi się coraz wyższa, odczuwamy przypływ endorfin i z niecierpliwością wyczekujemy tych wszystkich przyjemnych chwil na świeżym powietrzu. Niestety wraz z nadejściem wiosny pojawia się coraz więcej insektów, w tym niezwykle uporczywych i dokuczliwych komarów. Przygotuj się i zabezpiecz przed ich ugryzieniami! Sprawdź, jak skutecznie odstraszyć komary w domu, ogrodzie czy na tarasie. Prezentujemy najpopularniejsze sposoby i podpowiadamy, co na komary, by wyeliminować je ze swojego otoczenia!

Jak skutecznie odstraszyć komary w domu?

Produkty biobójcze, które nie posiadają odpowiednich certyfikatów, kupowane u nierzetelnych sprzedawców lub stosowane w nieprawidłowy sposób, mogą nie tylko zadziałać na komary, ale także spowodować zagrożenie dla zdrowia. Warto zatem wiedzieć, jak skutecznie odstraszać komary w domu i sięgać wyłącznie po dobre i bezpieczne preparaty oraz rozwiązania. Oferta jest niezwykle obszerna, co sprawia, że możesz mieć trudności w wybraniu tego, co na komary faktycznie jest najlepsze i najskuteczniejsze. Sprawdź nasze wskazówki i dowiedz się, jak skutecznie odstraszyć komary w domu!

Repelenty na komary w domu czy naturalne kadzidła?

Repelenty w sprayu są najpopularniejszym rozwiązaniem, kiedy mowa o ochronie przed inspektami w trakcie spacerów, pracy w ogrodzie, wypoczynku na tarasie. Niemniej nie ma sensu aplikowanie na siebie chemikaliów, gdy przebywasz w domu. Polecanym rozwiązaniem jest przede wszystkim dołożenie wszelkich starań, by komary nie dostawały się do pomieszczeń, co jest możliwe za sprawą moskitier na okna i drzwi.

Niestety nawet najostrożniejsi czasem wpuszczą do środka kilku złoczyńców, którzy potrafią pogryźć niemal całe ciało i wprawić w frustrację. Właśnie dlatego polecamy, by w domu stosować bezpieczne i naturalne metody, które odstraszają komary. Do takich należą naturalne kadzidełka Backflow, które są nie tylko narzędziem aromaterapii, ale też walki z uporczywymi owadami. Aby skutecznie odstraszyć komary w domu, warto sięgnąć po kadzidła z olejkami – Paczuli, Lawendowe, Szałwiowe, Drzewo Sandałowe czy Mirra.

Co odstrasza komary w nocy?

Kadzidełka odstraszają komary

Ziołowe kadzidełka stanowią bardzo dobry sposób na przepędzenie komarów i innych owadów z domu. W przeciwieństwie do repelentów, które obfitują w chemiczne składniki, są w pełni naturalne i tym samym bezpieczne. Co odstrasza komary w nocy? Często słyszy się o popularnych wtyczkach na komary do kontaktu, nazywanych inaczej elektrofumigatorami, które to uwalniają zapach środka owadobójczego – specyfik sprawia, że komary po prostu padają. Znacznie bezpieczniejszą opcją są kominki zapachowe Backflow czy rośliny, które wydzielają zapachy odstręczające komary.

Co odstrasza komary w ogrodzie?

Co odstrasza komary w ogrodzie

W ogrodzie dobrze sprawdzą się spirale czy pochodnie na komary, nasączone odpowiednimi substancjami. Bez przeszkód można również zastosować naturalne kadzidła Backflow, które pięknie pachną, a przy tym roztaczają aromaty zniechęcające komary do ataku. W ogrodzie oczywiście warto też zadbać o to, by zasadzić odpowiednie rośliny, za których zapachem nie przepadają te owady – np. lawendę, miętę pieprzową, rozmaryn, bazylię, koper włoski, kocimiętkę, komarzycę czy bodziszka korzeniastego.

Co na komary na tarasie?

Co na komary na tarasi

Miłe wieczory na tarasie mogą skutecznie udaremnić komary. Nie musisz się jednak chować do domu – sprawdź, co na komary na tarasie! Można pomyśleć o wysiewie i nasadach odpowiednich roślin – przydadzą się do tego skrzynie i donice, w których dobrze odnajdują się zioła, jak np. bazylia, rozmaryn czy mięta cytrynowa, ale też kwiaty – np. lawenda, pelargonie, aksamitki, bodziszek korzeniasty czy kocimiętka. W pobliżu tarasu można również posadzić sumaka octowca lub surmię bignoniową. Co jeszcze na komary na tarasie? Dobrym wyborem będą pochodnie, spirale, ale też naturalne kadzidełka Backflow o zapachu paczuli, lawendowym, szałwiowym, drzewa sandałowego czy mirry.

Co na komary dla dzieci i niemowląt?

Co odstrasza komary

Wybierając produkty na komary dla dzieci i niemowląt, należy zwrócić szczególną uwagę na ich skład, stosowanie, przeznaczenie i kategorycznie przestrzegać zaleceń producentów. Jeśli chodzi o ochronę w pomieszczeniach, to z całą pewnością najbezpieczniejszym rozwiązaniem są moskitiery na drzwi i okna. Jeśli chodzi o repelenty, w ofercie producentów należy szukać tych przeznaczonych dla konkretnych kategorii wiekowych.

Co jeszcze na komary dla dzieci i niemowląt? W ofercie znaleźć można naklejki na ubranka, bransoletki i zegarki na rękę czy zawieszki. Tu też należy sprawdzić, od jakiego wieku dziecka mogą być stosowane. W ogrodzie czy na tarasie można rozstawić spirale albo pochodnie (najczęściej powyżej 1. roku życia), niemniej najbezpieczniejsze – zarówno w domu, jak i na podwórku, są naturalne kadzidełka Backflow, których zapachy odstraszają owady.

Ciekawostki o komarach

Komary to niewielkie owady, które w strefie klimatycznej charakterystycznej dla Europy nie stanowią większego zagrożenia. Są po prostu uporczywe – gryzą, pozostawiając na ciele bąbel, który mocno swędzi i znika najczęściej dopiero po kilku dniach. Co jeszcze warto wiedzieć o tych stworzeniach? Poznaj ciekawostki o komarach!

 

Ile żyją komary?

Komary nie należą do grupy owadów długożyjących. Długość ich życia szacuje się na 7- 10 dni. Niemniej samice komara potrafią przeżyć znacznie dłużej – od 6 do 8 tygodni, a w stanie hibernacji przetrwać nawet do pół roku. Na okres ich życia duży wpływ na jednak liczba wrogich organizmów, które je zjadają, m.in. jaskółki, żaby, jerzyki.

 

Po co są komary?

Mamy złą wiadomość – komary, choć są uporczywe, to są niezwykle istotnym elementem ekosystemu i ich zniknięcie byłoby katastrofą dla środowiska naturalnego. Po co są komary? Otóż stanowią one pożywienie dla innych zwierząt, a ich larwy są pokarmem dla ryb. Konsekwencje braku komarów byłyby więc srogie – mogłyby również wyginąć zwierzęta. Poza tym warto też wiedzieć, że samce komarów żywią się nektarem kwiatów, a zatem zapylają je tak, jak pszczoły czy trzmiele.

 

Co zjada komary?

Tak, jak wcześniej wspomnieliśmy, wiele zwierząt żywi się komarami i ich larwami. W skutecznej walce z komarami bezkonkurencyjne są jerzyki, ale z powodzeniem zjadają je również jaskółki, sikorki, wróble, żaby, ropuchy, nietoperze. Po larwy ze smakiem sięgają z kolei karasie, słonecznice czy liny.

 

Jak wysoko latają komary?

Małe stworzenia nie latają wyżej niż 15 m nad poziomem gruntu przy braku wiatru, co w przybliżeniu równe jest trzeciemu piętru wielokondygnacyjnego budynku. Wyżej dostają się na przykład szybami wentylacyjnymi.

 

Kiedy komary przestają latać?

Komary pojawiają się, gdy średnie temperatury przekraczają 12 stopni Celsjusza. Już po kilku ciepłych dniach z rzek, jezior, sadzawek i stawów, wyłaniają się stada komarów. „Sezon komarowy” w Polsce trwa od maja do sierpnia, choć najwyższą aktywność tych owadów odnotowujemy w czerwcu i lipcu.

 

Dlaczego komary gryzą?

Wydalany przez człowieka dwutlenek węgla w procesie oddychania działa na komary niczym wabik. Owady te potrafią wyczuć go nawet z 50 metrów i na tej podstawie poszukują swoich ofiar. Dlaczego komary gryzą? Ponieważ krew jest dla nich pożywieniem, dzięki któremu mogą przeżyć.

 

Jakie choroby przenoszą komary?

W Polsce występuje klimat umiarkowany przejściowy, który sprzyja występowaniu komarów. Niemniej warto wiedzieć, że Główny Inspektorat Sanitarny przekonuje, iż obecnie nie ma w Polsce ryzyka zakażenia się żadną groźną chorobą zakaźną, przenoszoną przez owady występujące na naszym terytorium. Gatunki występujące np. w Azji czy Afryce są jednak przyczyną rozprzestrzeniania się groźnych dla człowieka chorób zakaźnych, m.in. malarii, żółtej gorączki, gorączki Denga.

 

Jakie ptaki jedzą komary?

Głównym gatunkiem ptaków, który żywi się komarami, są jerzyki. Jak podaje Dyrekcja Ochrony Środowiska, jeden ptak w ciągu doby potrafi złowić nawet 20 000 owadów! Poza tym po komary w swojej diecie sięgają też jaskółki oraz wiele innych ptaków, także te z rodziny wróblowatych.

 

Jaką krew lubią komary?

Komary gryzą każdego, niezależnie od grupy krwi. Niemniej eksperci szacują, że komary najchętniej wybierają osoby z grupą krwi 0, w drugiej kolejności B, a na końcu z grupą A.

 

Jak rozmnażają się komary?

Rozmnażanie komarów następuje poprzez kopulację. Po zapłodnieniu, samica potrzebuje żywiciela – są to owady, z których wysysa ona dawkę krwi, a następnie składa w wodzie około 100 jaj. Po upływie około 30 godzin, z jaj powstają larwy, które później zmieniają się w poczwarki. W końcowej fazie, po 3-4 dniach, powstaje owad dorosły.

 

Znane preparaty i sposoby na komary

Wybór specyfików na komary jest imponujący. Nie dziwi więc fakt, że ciągle pojawiają się wątpliwości – co na komary dla dorosłych i dla dzieci wybrać. Przygotowaliśmy zestawienie kilku popularnych preparatów i omawiamy ich skład, przeznaczenie, skuteczność.

Mugga na komary

Mugga to dosyć silne preparaty na komary, które cieszą się w ostatnich latach sporą popularnością. Ich oferta jest szeroka – dostępna jest Mugga na komary dla dzieci, możliwa do stosowania od 2. roku życia, a także preparaty dla nastolatków i dorosłych – np. Mugga Roll-on (12+) czy Mugga Extra Strong (18+).

 

Raid na komary

Najpopularniejszy Raid przeciw komarom to propozycja repelentu do kontaktu, który wydziela substancje owadobójcze. Dostępne są też inne specyfiki – Raid w aerozolu, wkładki owadobójcze czy spirale na komary. Przed ich zakupem należy sprawdzić, dla osób w jakim wieku są przeznaczone środki. Alternatywą są propozycje naturalnych środków ochrony przed komarami, które są bezpieczne i nie zawierają szkodliwych substancji, jak np. rośliny czy kadzidła naturalne Backflow.

 

Bros na komary

Bros to kolejna marka, która cieszy się dużym uznaniem wśród osób, które poszukują różnych repelentów na komary. W ofercie dostępny Bros na komary dla dzieci (od 1. roku życia), ale też produkty dla dzieci i młodzieży czy dla osób dorosłych. Warto wiedzieć, że im mniejsze stężenie DEET-u w produkcie, tym produkt jest bezpieczniejszy, jednak działa krócej i mniej skutecznie.

 

Off na komary

Poszukując dobrego sprayu na komary, nie można przejść obojętnie obok produktów Off. To kultowe propozycje w wielu odsłonach – m.in. Off dla dzieci, w którym substancją czynną jest Ikarydyna 10% (dla dzieci powyżej 2. lat), ale też z większą zawartością (16% dla dzieci powyżej 6. roku życia) oraz te, gdzie substancją czynną jest DEET.

 

Spray na komary

Wybierając spray na komary, polecamy sugerować się przede wszystkim substancją czynną i jej stężeniem w produkcie. To, co jest niezwykle ważne, to wybór produktu adekwatnie do wieku i zaleceń producenta. Bezwzględnie nie należy stosować specyfików, które nie są dozwolone dla dzieci czy kobiet, ponieważ mogą okazać się dla nich trujące.

 

Spirala na komary

Chcąc chronić się przed owadami w ogrodzie, na tarasie, werandzie czy balkonie, można również sięgnąć po spirale na komary, które podczas żarzenia wydzielają substancje odstręczające komary i zapewniają nawet kilkugodzinną ochronę.

 

Oprysk na komary

Właściciele przydomowych ogrodów, ogródków działkowych i innych terenów zielonych, mogą zdecydować się na oprysk na komary. Należy wybierać opryski na komary od renomowanych producentów, posiadające odpowiednie certyfikaty i pozwolenia. Takie specyfiki są bezpieczne dla ludzi i zwierząt, ale zaaplikowane na rośliny, mogą doprowadzić do ich uszkodzenia i obumarcia oraz są trujące po spożyciu.

 

Lampa na komary

Lampy owadobójcze zwabiają większość owadów latających, co oczywiście dotyczy także komarów. Aby skutecznie rozprawić się z owadami, lampa powinna być włączona na ok. 1-2 godziny przed zapadnięciem zmroku, a przy tym pozostać włączona przez całą noc. Jest to urządzenie o nieskomplikowanej metodzie działania – zwabia do siebie insekty, a następnie je uśmierca.

 

Co na komary? Opinie Klientów

„Długo poszukiwałam dobrej, ale przede wszystkim bezpiecznej metody odstraszania komarów, która będzie odpowiednia zarówno do wnętrz, jak i na zewnątrz. W końcu z polecenia przyjaciółki zdecydowałam się na kadzidła naturalne. Moje ulubione to z lawendą oraz z mirrą. W kominku Backflow wyglądają obłędnie, a przy tym rozprzestrzeniają obłędnie przyjemny zapach.” – Marta Kawulska

 

„Nie szukałem specyfiku na komary, a już zimą zamówiłem sobie na święta kominek Backflow z zestawem kadzideł. Byłem zaskoczony, gdy siostra powiedziała mi, że niektóre z nich będą świetne w walce z komarami. I miała rację!” – Mariusz Bojko

 

„Wybór specyfików na komary jest wręcz przytłaczający. Szczególnie, gdy zagłębimy się w ich składy i środki ostrożności. Po dłuższych poszukiwaniach trafiłem na polecenie kadzidełek Backflow. Zamówiłam i jestem zadowolona. Ładnie pachną, a komarów i innych owadów faktycznie jest mniej.” – Ola Wybicka

Mateusz Dela
Mateusz Dela
Cześć! Jestem właścicielem sklepu Backflow oraz autorem tego bloga. Fan kadzidełek od dziecka. Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości - skontaktuj się ze mną! Chętnie pomogę :-)