fbpx
Woski do kominka a kadzidełka stożkowe Backflow
14 grudnia, 2019
Kadziełka stożkowe 7 zapachów
Kadzidełka zapachowe – jak używać?
29 stycznia, 2020
Pokaż wszystkie

Czy kadzidełka są szkodliwe, niebezpieczne dla zdrowia?

Każdy, kto stoi przed podjęciem decyzji w jaki sposób aromatyzować swoje pomieszczenie, powinien mieć na uwadze przede wszystkim swoje bezpieczeństwo i stan zdrowia. Kiedy wybierzesz kadzidło płynące, może rodzić się pytanie – czy kadzidełka szkodzą. Pojawia się bowiem sporo teorii na ten temat. My postanowiliśmy lepiej przyjrzeć się tematyce i sprawdzamy, czy kadzidełka są szkodliwe czy też jest to wyłącznie mit!

Kadzidełka – czym właściwie są?

Zanim zajmiemy się tytułową kwestią i odpowiemy na pytanie, czy kadzidełka są szkodliwe, najpierw wyjaśnimy, czym właściwie są kadzidła. Otóż wedle definicji są to substancje zapachowe, które uwalniają się podczas spalania. Kadzidełka przybierają różną postać – np. są formowane na patyczkach, okrągłe, granulkowate albo stożkowe. Wiele zależy od przeznaczenia, jednak z założenia powinny być one pochodzenia naturalnego – np. wykonane z mieszanki roślin, żywic, węgla czy olejków eterycznych. Kadzidła stosować można w rytuałach religijnych, medytacji, w kosmetyce, kuchni, medycynie albo po prostu do aromatyzowania pomieszczeń. Początków kadzideł można doszukiwać się już w starożytnej Grecji od około VII wieku p.n.e., gdzie wykorzystywano je do celów kultowych. Dzisiaj znajdują zastosowanie m.in. w religii chrześcijańskiej, buddyzmie, islamie czy hinduizmie. Często wykorzystuje się je podczas medytacji, sesji relaksacyjnych czy uprawiania jogi. Ponadto są bardzo przydatne latem, gdy zastanawiamy się co na komary będzie najskuteczniejsze – odpowiedzią są kadzidełka stożkowe Backflow!

Czy kadzidełka szkodzą?

Trujące kadzidełka to popularne sformułowanie. Oczywiście nie bierze się to znikąd. Przez lata bowiem pojawiały się liczne teorie na temat szkodliwości kadzidełek. Nadrzędnym celem badań było skontrolowanie kwestii „kadzidełka a zdrowie” i upewnienie się, czy można bezpiecznie korzystać z tej formy aromaterapii. Użytkownicy bowiem w krajach arabskich, Indiach, Chinach, jak i Europie czy USA, przypisują kadzidłom właściwości lecznicze – mają one m.in. wspomagać układ oddechowy, układ krążenia, leczyć nerwice i usuwać skutki stresu.

Wedle badań naukowców, niektóre kadzidełka faktycznie mogą szkodzić – szczególnie, gdy pochodzą z niesprawdzonego źródła – np. będą to kadzidełka z bazaru. Niemniej musisz wiedzieć, że próby nie były prowadzone na ludziach, lecz na wyizolowanych komórkach płucnych, które były poddawane w średniej wielkości pokoju sesji długiego palenia kadzidła – około 3 godziny w ciągu doby (badania naukowców z University of North Carolina pod kierownictwem prof. Karin B. Yeatts). W efekcie wykryto w komórkach odpowiedź zapalną, która stała się obiektem licznych wątpliwości na temat tego, czy kadzidełka szkodzą. Musimy mieć jednak na uwadze, że kadzidła kadzidłom nierówne i wybierać wyłącznie naturalne, sprawdzone warianty, które będą pięknie aromatyzowały powietrze.

Skład kadzidełek stożkowych Backflow

Nasze kadzidełka Backflow, które możesz postawić na swoim kominku dymnym, pochodzą z Indii i są w 100% naturalne. Ich skład to naturalne zioła, olejki eteryczne oraz żywice. Kupując nasze produkty możesz być pewien, że nie zawierają chemii ani innych niebezpiecznych substancji!

Gdzie kupić kadzidełka?

Skoro już powiedzieliśmy, że zdaniem niektórych badaczy kadzidła mogą być szkodliwe i że warto postawić na naturalne kadzidełka ze sprawdzonego źródła, pora wskazać też miejsce, gdzie takowe możesz kupić. Otóż nie polecamy kadzidełek za bazaru, o których pochodzeniu nic nie wiesz. Takie modele mogą nie tylko nie pachnieć odpowiednio, ale też być niebezpieczne dla Twojego zdrowia. Kadzidła znajdziesz np. w sklepach, marketach czy drogeriach, ale jeśli zależy Ci na wyjątkowo skutecznych, pięknie pachnących i w pełni naturalnych egzemplarzach, polecamy złożenie zamówienia na Backflow.pl. Gwarantujemy najwyższą jakość – dostępne w naszej ofercie kadzidełka stożkowe doskonale współgrają z kominkami zapachowymi. Nie zastanawiaj się więc dłużej, gdzie kupić kadzidełka, lecz złóż zamówienie i oczekuj ekspresowej dostawy!

Mamy nadzieję, że rozwialiśmy Twoje wątpliwości na temat tego, czy kadzidełka są szkodliwe czy też możesz z nich spokojnie korzystać. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą oficjalnego dystrybutora kadzidełek stożkowych – Backflow.pl, gdzie sprzedawane są wyłącznie oryginalne, bezpieczne i nieszkodliwe dla zdrowia kadzidła.

Mateusz Dela
Mateusz Dela
Cześć! Jestem właścicielem sklepu Backflow oraz autorem tego bloga. Fan kadzidełek od dziecka. Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości - skontaktuj się ze mną! Chętnie pomogę :-)