fbpx
Kominek zapachowy kamienie i basen
Kominek elektryczny czy kominek zapachowy Backflow?
5 maja, 2020
kadzidło płynące
Kominek Dymny
7 grudnia, 2020
Pokaż wszystkie

Kadzidło Płynące

kadzidło płynące

kadzidło płynące

Kadzidło płynące to gadżet stosowany w aromatyzowaniu pomieszczeń, który ostatnimi czasy cieszy się ogromną popularnością. Zapewne jesteście bardzo ciekawi cóż to za nowość pojawiła się w świecie aromatycznych kadzidełek? Pewnie trochę was zaskoczymy, jeśli powiemy wam, że kadzidła płynące to nic innego jak znane wam dotąd kominki ceramiczne, jednak w nieco spolszczonym nazewnictwie.

Określenie kadzidło płynące bierze się wprost ze sposobu, w jaki uwalniany jest dym, podczas palenia kadzidła. W tradycyjnych kadzidełkach, proces spalania wytwarza dym, który jest bardzo lekki i ulatuje. W kadzidłach płynących, dym ten leniwie przemieszcza się w dół po ściankach kominka, a ponieważ jest ciężki i gęsty, wygląda nieco jak strużka wody. Niektóre z kominków w dole swej konstrukcji posiadają specjalną misę, gdzie dym może być gromadzony i kłębiąc się w niej, tworzy niesamowite efekty wizualne, w innych modelach zaś, po opadnięciu w dół, rozpływa się w powietrzu i stopniowo zanika. Nic dziwnego, że coraz więcej osób poszukuje kadzidełek płynących. To wyjątkowe połączenie aromatyzowania wnętrz i niewątpliwych walorów estetycznych.

Kadzidło płynące – zapachy

Zapach jaki roznosi nasz kominek będzie oczywiście zależał od tego, jakiego typu kadzidełek płynących użyjemy. Warunek jest jeden – muszą być to kadzidełka stożkowe typu Backflow, czyli takie, które przystosowane są do palenia w kominkach z przepływem zwrotnym. Są one dość charakterystyczne, ponieważ zwykle są wykonane w pełni z substancji naturalnych (takich jak woda, żywice i susze roślinne), a w ich dole można znaleźć niewielką dziurkę. Co do samych zapachów zaś, wybór jest właściwie nieskończony. Producenci oferują nam zapachy na tyle klasyczne – jak Lawenda czy Róża, mieszanki ziołowe – Biała szałwia, Olibanum i mirra, nuty drzewne – Drzewo sandałowe, Palo santo, a także bardzo egzotyczne aromaty jak Tybetańskie piżmo, czy Paczuli. Bez problemu znajdą tutaj coś dla siebie wszyscy wielbiciele zapachów słodkich i kwiatowych, jak Wanilia czy Jaśmin, a także fani nut tak ciężkich i intensywnych jak np. Opium. Oferta kadzidełek płynących już jest niemal tak bogata jak w przypadku klasycznych kadzidełęk zapachowych.

Kadzidło płynące – gdzie kupić

Kadzidło płynące – gdzie kupić wygodnie, bezpiecznie i w dobrej cenie? Z doświadczenia wiemy, że sklepy internetowe mogą oferować znacznie korzystniejsze ceny, niż sklepy stacjonarne. Wiąże się to ze zmniejszoną liczbą kosztów jaką mają sklepy online w porównaniu z tymi tradycyjnymi i kilkoma innymi aspektami, co jednak najważniejsze – w tym przypadku najwięcej zyskuje klient. W naszym sklepie znajdziesz kadzidła płynące w wielu interesujących ofertach. Możesz nabyć je jako kompletne zestawy kominkowe z kadzidełkami, ale możesz także kupić osobno kominek ceramiczny, czy same kadzidła płynące o dowolnie wybranym zapachu. Przesyłki pakujemy zawsze w sposób bardzo staranny, nie musisz się martwić o stłuczenie czy uszkodzenie kominka podczas transportu. Wysyłamy towar na czas i oferujemy jedne z najlepszych cen na rynku.

Wielu z naszych klientów zastanawia się, jak to się dzieje, że dym z kadzidełek spływa w dół. Poniżej, wyjaśniamy pokrótce cały proces.

Kadzidło płynące – jak działa

Chcąc zrozumieć jak działa kadzidło płynące, należy szukać wyjaśnień w chemii i fizyce. Odpowiednia konstrukcja kominka, czyli umieszczenie podstawki na kadzidełko na samym jego szczycie, są elementem koniecznym do powstania efektu spływania dymu w dół. skład Skład chemiczny kadzidełek (naturalny!) czyni dym, który uwalnia kadzidełko podczas spalania cięższym od powietrza. Tutaj pałeczkę przejmuje fizyka, a konkretnie grawitacja, która sprawia, że dym przylega do ścianek kominka i opada po nich w dół. Dla osiągnięcia efektu przepływu zwrotnego, konieczne są więc dwa warunki – kadzidełko stożkowe typu Backflow i kominek ceramiczny przystosowany do kadzideł płynących. Jeżeli przyjrzysz się kadzidełku dokładnie, zauważysz że u swej podstawy ma ono niewielką dziurkę. Nieco głębiej, znajduje się niewielka komora, która jest pusta. Po podpaleniu kadzidełka, dym zaczyna gromadzić się i gęstnieć w komorze, aby następnie wydostać się na zewnątrz przez ową dziurę. Kadzidełko należy podpalić w jednej trzeciej wysokości i umieścić na podstawce aby móc zaobserwować efekt Backflow.

Kadzidło z przepływem zwrotnym

Kadzidło z przepływem zwrotnym, kadzidło Backflow, czy  kadzidło dymiące, są to zatem terminy, które można stosować naprzemiennie. Odnoszą się one bowiem do tego samego rodzaju kominków zapachowych, które z zastosowaniem specjalnych kadzidełek powodują efekt opadania, czy też opływania dymu po konstrukcji kominka. Kadzidełka z przepływem zwrotnym są jednym z ulubionych gadżetów fanów aromaterapii, ale też projektantów i dekoratorów wnętrz. Kominek dymny, który dostępny jest w szerokiej gamie kształtów, rozmiarów a nawet i kolorów, stanowi unikalną dekorację dla niemal każdego typu wnętrz.

Mateusz Dela
Mateusz Dela
Cześć! Jestem właścicielem sklepu Backflow oraz autorem tego bloga. Fan kadzidełek od dziecka. Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości - skontaktuj się ze mną! Chętnie pomogę :-)