fbpx
Gdzie kupić kadzidełka zapachowe?
9 marca, 2020
Kominek zapachowy kamienie i basen
Kominek elektryczny czy kominek zapachowy Backflow?
5 maja, 2020
Pokaż wszystkie

Kominek do olejków czy kominek na kadzidełka stożkowe?

Kominek na olejek

Należysz do grona miłośników przyjemnych zapachów we wnętrzach? W takim razie pora zastanowić się, jaki sposób rozprzestrzeniania aromatów w pomieszczeniach wybrać. Tym razem przeanalizujemy co wybrać – kominek do olejków czy kominek na kadzidło płynące. Zapraszamy do lektury!

Kominek do olejków – charakterystyka

Od jakiegoś czasu w domach coraz częściej goszczą różnego rodzaju kominki zapachowe, które zastępują elektryczne dozowniki zapachów. Sporym uznaniem cieszy się kominek do olejków. Ma on najczęściej postać ceramicznego, szklanego lub wykonanego z innego tworzywa naczynia, które ma wygospodarowane miejsce na wlanie olejku i wody oraz umieszczenie podgrzewacza pod spodem. Wskutek podwyższonej temperatury, olejek zaczyna parować i tym samym rozprzestrzeniać piękną woń po wnętrzu. Taki kominek do aromaterapii dostępny jest w wielu sklepach – wystarczy zapytać o kominek zapachowy Pepco, Ikea, Rossmann czy Jysk a otrzymasz szereg różnych propozycji.

Oprócz naczynia, konieczne też będzie zakupienie zapachów. Są to dedykowane olejki do kominka w całej gamie ciekawych aromatów. Kominek do olejków eterycznych jest więc wyłącznie przyrządem, który sprzyja uwalnianiu się Twojej ulubionej woni. W związku z tym nie wystarczy wysokiej jakości kominek na olejki – musisz też zatroszczyć się o sprawdzone zapachy. Niektóre olejki są słabsze, inne silniejsze, dlatego metodą prób i błędów musisz rozpracować, ile kropli olejku zapachowego do kominka umieścić na podstawce, by aromat unoszący się w pomieszczeniu był dla Ciebie satysfakcjonujący.

Kominek na kadzidełka stożkowe – najważniejsze informacje

Wiesz już nieco na temat kominków do olejków. Pora jednak poznać alternatywę, która jest nie tylko sposobem na rozprzestrzenianie zapachów we wnętrzach, ale też doskonałą ozdobą do Twojego domu, biura czy innego pomieszczenia. Kominek na kadzidełka stożkowe to zaprojektowane rozwiązanie, które pozwala na swobodne rozprzestrzenianie się dymu ulatniającego się z kadzideł naturalnych Backflow. W związku z tym, że te dymią od spodu, dym spływa po kaskadzie i tworzy efekt wodospadu. Dzięki temu zostają pobudzone Twoje zmysły – węchu i wzroku. Poczujesz odprężenie, przyjemną redukcję napięcia, relaksację. Czas palenia się kadzidełek stożkowych to około 30 minut. Możesz więc oddać się chwili medytacji czy sesji oddechowej, by wprawić się w lepszy nastrój.

Kominek Zapachowy Gruszka

Dostępne na Backflow.pl kominki zapachowe na kadzidła wykonane są z wysokiej jakości materiału, pokryte emalią i mają niezwykle interesujące kształty. Nie jest to więc zwykły model, jakich wiele w sklepach. Kiedy więc nie chcesz, by Twój zakup wyglądał jak kominek zapachowy Jysk czy jak te wszystkie kominki zapachowe Allegro – warto rozważyć wybór spośród oferty Backflow. Kominki na kadzidełka stożkowe będą doskonale zdobiły wnętrza, ale też zaskoczą swoją funkcjonalnością każdego gościa! Spoglądanie na nie zapiera dech w piersi, a zapachy kadzidełek zaskakują, koją i wprawiają w doby nastrój.

Co lepsze – kominek do olejków czy kominek na kadzidełka stożkowe?

Powyżej przedstawiliśmy Ci najważniejsze informacje na temat dwóch niezwykle popularnych kominków do aromaterapii. Oczywiście znajdziesz też inne możliwości – np. kominek na wosk czy kominki zapachowe elektryczne albo świece zapachowe. Zachęcamy, by znaleźć sposób na aromatyzowanie pomieszczeń zgodny z upodobaniami.

Każde z rozwiązań ma swoje wady i szereg zalet. W przypadku podjęcia decyzji o zakupie kominka dymnego na kadzidełka stożkowe, tych pierwszych jest zdecydowanie najmniej. Kadzidełka zapachowe są bowiem wykonane z naturalnych składników, dlatego nie musisz obawiać się o kwestię „czy kadzidełka są szkodliwe?”, lecz raczej przyjrzeć tej: „kadzidełka działanie”. Dlaczego? Otóż kompozycje kadzideł naturalnych Backflow zostały opracowane tak, by korzystnie wpływały na Twoje samopoczucie. W zależności od wybranego wariantu, mają relaksować, odstresowywać, przywracać dobrą energię, przygotowywać do zdrowego i głębokiego snu czy wprowadzać romantyczny nastrój. Nie musisz też zastanawiać się jak palić kadzidło – jest to niezwykle proste i bezpieczne. Do tego wrażenia wizualne i możesz być pewien swojej satysfakcji!

Jak widzisz, obie metody mogą być skuteczne w uwalnianiu przyjemnych zapachów we wnętrzach. Jeśli zdecydujesz się na naturalne, bezpieczne i dobre rozwiązanie, wybierz kadzidełka stożkowe Backflow z naszej oferty. To moc aromatów, skryta w niewielkich kadzidełkach indyjskich.

Mateusz Dela
Mateusz Dela
Cześć! Jestem właścicielem sklepu Backflow oraz autorem tego bloga. Fan kadzidełek od dziecka. Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości - skontaktuj się ze mną! Chętnie pomogę :-)