fbpx
kadzidło płynące
Kadzidło Płynące
30 listopada, 2020
Kadzidełka Backflow Nag Champa
Co na komary? Co odstrasza komary? Sprawdzony sposób na komary!
25 kwietnia, 2022
Pokaż wszystkie

Kominek Dymny

kadzidło płynące

kadzidło płynące

Kominek dymny – czyli jak jednocześnie udekorować dom i wypełnić go pięknym aromatem

Kominek dymny to jedna z bardzo oryginalnych dekoracji, która jest jednocześnie doskonałym narzędziem do aromatyzowania wnętrz. Kominka używa się wraz ze specjalnymi kadzidełkami dymnymi, które spalając się, tworzą spektakularne efekty wizualne. Kominki te występują w ofertach sklepów internetowych pod wieloma nazwami, jak np. kominki zapachowe, kominki na kadzidełka, podstawki na kadzidełka, czy ceramiczne kominki zapachowe, w gruncie rzeczy mówi się jednak cały czas o tym samym produkcie. Niektórzy, ze względu na sposób w jaki zostaje uwalniany dym z kadzidła nazywają je też wodospadami dymnymi. Już wyjaśniamy dlaczego.

Wodospad dymny

Określenie wodospad dymny wzięło się stąd, że w przeciwieństwie do klasycznych kadzidełek aromatyzujących, dym z kadzidełek Backflow opada swobodnie w dół podczas spalania, tworząc tym samym wizualny efekt wodospadu. Kadzidło płynące, w składzie których znajduje się tylko woda, sproszkowane rośliny i żywice drzewne, wytwarzają dym, który jest gęstszy i znacznie cięższy od powietrza. Kluczowa jest także budowa kadzidełka. Każde z nich posiada w środku pustą przestrzeń – komorę, a także niewielką dziurkę w dolnej części. Podpalone kadzidełko, ustawione na podstawce kominka, zaczyna więc wytwarzać dym, który gromadzi się w komorze. Kiedy jest już go za dużo, wydostaje się z niej za pomocą dziurki i opada w dół, tworząc maleńki wodospad z dymu.

Kominek do dymu – fontanna dymna

Kominek do dymu nie może być jakąkolwiek podstawką pod kadzidełka, które oferowane są powszechnie w wielu sklepach z artykułami do aromatyzowania wnętrz. Tylko kominki przystosowane do kadzidełek dymnych pozwolą nam na osiągnięcie zamierzonego efektu, jakim jest wodospad dymu. W innym z naszych artykułów możesz znaleźć ciekawe zestawienie kominka zapachowego na olejki i tego na kadzidełka dymne. Czytaj: Kominek do olejków czy kominek na kadzidełka stożkowe? Dowiesz się tutaj, czym różnią się te rodzaje kominków, a także jak wybrać ten, który będzie najodpowiedniejszy dla Ciebie. A może myślisz o kominku na prezent dla bliskiej Ci osoby?

Dymny wodospad może przybierać wiele form, a to dlatego, że każdy z kominków zbudowany jest inaczej. Mamy konstrukcje wyższe i niższe, przybierające najrozmaitsze kształty i złożone niejednokrotnie z wielu elementów i to właśnie od nich zależy, jakim torem będzie spływała w dół nasz wodospad dymu.

Ceramiczna fontanna dymna na nic jednak nam się zda, bez kadzidełek. Jedyne kadzidełka, które możesz stosować w kominku dymnym, to te stożkowe z dziurką, o których pisaliśmy wcześniej. Występują one w bardzo bogatej ofercie zapachowej, od woni słodkich i kwiatowych, poprzez cytrusy i nuty drzewne, aż do zapachów ciężkich jak Opium, czy egzotycznych jak Tybetańskie piżmo. Istnieje też możliwość zakupu kadzidełek bezwonnych. Wcześniej pisaliśmy już na naszym blogu Gdzie kupić kadzidełka dymne.

Kominek zapachowy dymny – pomysł na elegancki prezent świąteczny

Jednym z pomysłów na oryginalny prezent świąteczny, który będzie też jednocześnie bardzo eleganckim gadżetem jest kominek zapachowy dymny. Szeroki wybór form i kształtów kominka sprawia, że z łatwością wybierzemy model kominka odpowiedni dla każdego rodzaju wnętrza. Istnieje możliwość zakupu samego kominka, albo w zestawie z kadzidełkami dymiącymi, które występują w 10 zapachach. Dla wszystkich tych, którzy lubią efekt Backflow, jednak nie są fanami intensywnych woni, doskonałym rozwiązaniem będą kadzidełka bezzapachowe, które również są łatwo dostępne w zakupie przez internet. Kominek dymny wystarczy więc zapakować w celofan, dorzucić paczki z kadzidełkami i przewiązać ozdobną kokardą, aby nasz prezent wyglądał jeszcze bardziej efektownie.

 

Mateusz Dela
Mateusz Dela
Cześć! Jestem właścicielem sklepu Backflow oraz autorem tego bloga. Fan kadzidełek od dziecka. Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości - skontaktuj się ze mną! Chętnie pomogę :-)