fbpx
Kominek na olejek
Kominek do olejków czy kominek na kadzidełka stożkowe?
11 marca, 2020
kadzidło płynące
Kadzidło Płynące
30 listopada, 2020
Pokaż wszystkie

Kominek elektryczny czy kominek zapachowy Backflow?

Kominek zapachowy kamienie i basen

Fani aromatyzowania wnętrz za pomocą kominków, mają dziś do wyboru wiele ich rodzaji. Są to klasyczne kominki na woski bądź olejki, kominki elektryczne, bądź też nasze kominki zapachowe na kadzidełka stożkowe. Który z nich będzie najodpowiedniejszy dla Ciebie? Mamy nadzieję, że nasz artykuł znacznie ułatwi Ci wybór!

Lepszy elektryczny, niż klasyczny

Kominki na woski i olejki, to najprostsze i najtańsze z rozwiązań. Można nabyć je już od 10 złotych w wielu sieciówkach a do ich stosowania potrzebne są podgrzewacze typu tealight. Te, jak jednak wiemy, zrobione są z parafiny, której spalanie wydziela do atmosfery szkodliwe substancje, a co za tym idzie, wszyscy użytkownicy kominków na woski i olejki, narażeni są na jej wdychanie. Z tego właśnie względu, jeżeli wahasz się pomiędzy kominkami elektrycznymi i klasycznymi, lepszym wyborem będzie kominek elektryczny. Za kominkiem elektrycznym przemawia również fakt, że jest on nieco bezpieczniejszy. Jeśli mamy w domu dzieci, kota, lub psa, nie musimy martwić się o zaprószenie ognia przez nieuwagę.

Kominek elektryczny a aspekty ekologiczne

Naszym zdaniem wciąż jednak zdecydowanym faworytem pozostaje kominek zapachowy Backflow. Jest w pełni ekologiczny i nie chodzi tu tylko o to, że nie potrzebuje prądu aby funkcjonować, ale także skład kadzidełek stożkowych, jakich używa Backflow, jest w pełni naturalny. Producenci kadzideł stosowanych w naszym kominku używają substancji takich jak olejki eteryczne, sproszkowanych roślin, wody i żywicy, czego nie mogą zapewnić nam zwyczajne woski zapachowe. Możemy oczywiście sięgnąć po te z wosku pszczelego, lub woski sojowe, to jednak wiąże się ze znacznie wyższą ceną. W dobie nieustannego zanieczyszczania środowiska przez człowieka i wszystkich działań niszczących naszą planetę, warto dokonywać zdrowych wyborów, również tych, które wydają się być nieznaczące. Najmniejszy objaw troski o naszą planetę, powielony przez miliony, nie może przecież odbić się echem!

Backflow to nie tylko zapach

W czym jeszcze lepsze są nasze kominki zapachowe? Otóż oprócz naturalnych zapachów, jakie wydziela kadzidło płynące, kluczowym elementem kominka jest opływający dym. Po długim i ciężkim dniu, widok niewielkiej, pachnącej kaskady w zaciszu naszego salonu, ma niesamowicie relaksujące działanie, o czym przekonali się już wszyscy użytkownicy Backflow. Kominka elektrycznego nie możemy postawić gdziekolwiek nam się podoba, a jedynie w pobliżu gniazdka elektrycznego, a ich przewody zwykle nie są specjalnie długie. Backflow umieszczasz gdziekolwiek, aby cieszyć swoje oko i nozdrza! Kominki zapachowe Backflow przewyższają także zarówno kominki na podgrzewacze, jak i te elektryczne, ze względu na bogactwo kształtów jakie mamy do wyboru. Podczas kiedy wszystkie inne, niezależnie od tego, czy są kominkami klasycznymi, czy elektrycznymi, zwykle występują w jednakowych kształtach i wielkościach, różnią się jedynie nieznacznie wzorami, kominek dymny Backflow daje Ci kilkanaście fantazyjnych możliwości. Śmiało możemy powiedzieć, że nasze kominki, nawet nieodpalone, stanowią świetną dekorację dla każdego rodzaju wnętrza.

Mateusz Dela
Mateusz Dela
Cześć! Jestem właścicielem sklepu Backflow oraz autorem tego bloga. Fan kadzidełek od dziecka. Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości - skontaktuj się ze mną! Chętnie pomogę :-)