fbpx
Jak palić kadzidełka stożkowe?
3 grudnia, 2019
Kominek zapachowy kamienie i basen
Kominek do wosku czy kominek zapachowy backflow?
13 grudnia, 2019
Pokaż wszystkie

Kominek zapachowy Backflow – jak go używać?

Kominek zapachowy – jak używać?

Istnieje wiele sposobów, by napełnić wnętrza przyjemnym zapachem. Możesz wybrać świece, elektryczne dozowniki, spraye, saszetki albo postawić na bardzo popularny kominek zapachowy. Tych jednak także jest cała gama – kominek na wosk, kominek na olejki czy też kominek zapachowy na kadzidełka stożkowe. Przyjrzymy się teraz poszczególnym modelom i podpowiemy, jak ich używać!

Kominek zapachowy – rodzaje

Zanim przejdziemy do odpowiedzi na pytanie, jak używać kominek zapachowy, przybliżymy specyfikę poszczególnych modeli. Być może dopiero zastanawiasz się nad zakupem lub rozważasz wymianę na nowy, a wówczas nasz poradnik w pigułce będzie bardzo przydatny.

  • Kominek do wosku – jest to kominek do aromaterapii, który działa poprzez ocieplanie przez podgrzewacz umieszczonego na nim wosku, topnienie go i tym samym uwalnianie się woni. Woski do kominka mają różne zapachy i barwy, dlatego możesz poszukać swojego ulubionego. W związku z tym, że kominek na wosk jest tak popularny, bez trudu znajdziesz go w różnych sklepach – np. kominek zapachowy Pepco, kominek do aromaterapii Ikea czy Jysk kominek zapachowy.
  • Kominek na olejki – to kolejna propozycja, która ma wielu zwolenników. Do tego typu naczyń wykorzystuje się także podgrzewacze, lecz wosk zastępowany jest olejkami eterycznymi. Te znajdziesz niemal wszędzie – nawet w drogeriach czy w sieci. Pamiętaj jednak, że najskuteczniejszym sposobem jest dodawanie kilku kropel olejku do wody – wówczas zapach ulatniający się z kominka do aromaterapii nie będzie drażniący i nadmiernie intensywny.
  • Kominek dymny na kadzidełka stożkowe – to bardzo atrakcyjny rodzaj kominka zapachowego. Nie wymaga podgrzewaczy, prezentuje się bardzo interesująco i przykuwa uwagę. Sposób działania polega na uwalnianiu się zapachów z kadzidełek stożkowych poprzez cięższy od powietrza dym, spływający w dół konstrukcji podstawki na kadzidełka. Nie potrzebujesz wosku do kominka ani olejków, wystarczą kadzidła naturalne od Backflow, które dostępne są w aż dziesięciu różnych wariantach zapachowych. Bez trudu znajdziesz więc bukiet odpowiadający Twoim preferencjom, który będzie korzystnie wpływać na Twoje samopoczucie.

Kominki zapachowe – jak z nich korzystać?

W zależności od wybranego wariantu, potrzebne Ci będą odpowiednie materiały zapachowe, a w przypadku kominków na wosk oraz na olejki również podgrzewacze. W tych modelach należy umieścić na szczycie kominka do aromaterapii wosk lub olejek (w zależności od wariantu), a pod spodem zapalony podgrzewacz. Ciepło będzie sprzyjało uwalnianiu się woni, która zacznie otulać całe pomieszczenie. Musisz jednak pamiętać o wymienianiu podgrzewaczy na nowe i gaszeniu ich, gdy opuszczasz pomieszczenie. Nie należy stosować tego typu kominków zapachowych w zasięgu małych dzieci, a olejki do kominka użytkować zgodnie z zaleceniami – zbyt duże stężenie może być duszące i nadmiernie intensywne.

Nieco inaczej wygląda sytuacja, gdy chodzi o kominek zapachowy na kadzidełka stożkowe. Tutaj potrzebna Ci będzie odpowiednia podstawka pod kadzidełka oraz ulubiony zapach kadzidła. Jak zapalić kadzidełko? Jest to niezwykle proste! Należy umieścić wybrany zapach na szczycie kaskady, w specjalnie wyznaczonej do tego wypustce, a następnie zapalić kadzidełko. Te zostały stworzone tak, by dym ulatniał się od spodu i spływał w dół, dostarczając wrażeń wizualnych. Nie musisz się więc martwić i zastanawiać jak palić kadzidło – wystarczy zapalniczka lub zapałka i zbliżenie ognia do szczytu kadzidełka stożkowego. Już po chwili to zacznie się tlić i generować przyjemną, odprężającą woń. Kadzidełka z oferty Backflow palą się około 30 minut, ale ich zapach utrzymuje się znacznie dłużej!

Jak widzisz, kominki zapachowe przybierają różną postać. Mamy nadzieję, że teraz już bez jakichkolwiek obaw poradzisz sobie z wybranym modelem. Jeśli decyzja padnie na kominek zapachowy na kadzidełka stożkowe Backflow – zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Gwarantujemy świetną cenę, wysoką jakość i ekspresową wysyłkę!

 

Mateusz Dela
Mateusz Dela
Cześć! Jestem właścicielem sklepu Backflow oraz autorem tego bloga. Fan kadzidełek od dziecka. Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości - skontaktuj się ze mną! Chętnie pomogę :-)