fbpx
Kominek zapachowy kamienie i basen
Kominek do wosku czy kominek zapachowy backflow?
13 grudnia, 2019
Czy kadzidełka są szkodliwe, niebezpieczne dla zdrowia?
27 stycznia, 2020
Pokaż wszystkie

Woski do kominka a kadzidełka stożkowe Backflow

Każdy zwolennik przyjemnych zapachów we wnętrzach zastanawia się, jaki kominek zapachowy wybrać. Od jego rodzaju zależy bowiem, co będzie niezbędne do generowania aromatów w pomieszczeniach. Często pada na kominek na wosk i tym samym woski zapachowe. Alternatywą jest kominek do aromaterapii, wykorzystujący naturalne kadzidło płynące. Przygotowaliśmy więc zbiór informacji, pomocny w decyzji – co wybrać, woski do kominka czy kadzidełka stożkowe Backflow?

Woski do kominka – charakterystyka

Woski i kominki idą w parze. Aby korzystać z wosków zapachowych, potrzebujesz bowiem dostosowanego do tego celu kominka na wosk. Znajdziesz go niemal wszędzie – wystarczy udać się do supermarketu, drogerii albo sklepu z akcesoriami do domu. Najpopularniejsze to kominek zapachowy Pepco, kominek do wosku Ikea, kominek ceramiczny Rossmann, ale też całą gamę możesz znaleźć np. wśród kategorii kominki zapachowe Allegro.

Zatem nie powinieneś długo zastanawiać się nad tym, gdzie można kupić kominek zapachowy. Kwestia raczej polega na tym, jaki model wybrać. Dostępne są np. warianty kominek zapachowy domek, kominek zapachowy mozaika, kominek zapachowy świąteczny, kominek zapachowy kamienny czy kominek zapachowy ażurowy. Ważne jest, aby wybrany wariant był dostosowany do wosków zapachowych, by je tam swobodnie umieszczać.

Na woski do kominka składa się wosk nasączony najwyższej jakości olejkami eterycznymi i rozmaitymi ekstraktami. Nie są one wyposażone w knot, więc mogą się stapiać jedynie za pomocą ulokowanych w kominku podgrzewaczy. Wosk do kominka może mieć aromat z niemal każdą nutą – owocowe, kawowe, korzenne, egzotyczne, ziołowe, kwiatowe oraz wiele, wiele innych. Bez trudu znajdziesz więc taką, która wpisze się w Twój gust.

Kadzidełka stożkowe Backflow – najważniejsze informacje

Wiesz już czym charakteryzują się woski do kominka. Pora zasięgnąć informacji o kadzidłach zapachowych. Dostępne w ofercie Backflow kadzidełka stożkowe to kadzidła indyjskie, produkowane w znany od dawien dawna sposób. Zgodnie z licznymi, starożytnymi sposobami poznania, każda roślina ma swojego ducha, a jego znaczenie i działanie wykracza daleko poza sumę fizycznych składników rośliny. Co więcej, wiele kultur i religii uważa, że ​​dym płonących roślin niesie modlitwy prosto do nieba. Tak więc formowano między innymi kadzidła z roślin i ziół, by te przynosiły oczekiwane rezultaty. Obecnie niektórzy nadal wykorzystują kadzidła naturalne do celów duchowych, a inni po prostu po to, by rozprzestrzeniać we wnętrzach piękne zapachy.

Generalnie do stworzenia kadzidełek stożkowych wykorzystuje się rozmaite rośliny, zazwyczaj te bardzo aromatyczne i obfitujące w intensywny zapach. Do tego ważną rolę odgrywają olejki eteryczne oraz żywice. Uformowane na kształt stożków, są bardzo poręczne, a przy tym wyglądają atrakcyjnie. Wystarczy takie kadzidełka ulokować na specjalnych podstawkach pod kadzidełka – np. jednym z kominków zapachowych Backflow, dostępnych w naszej ofercie.

Jeśli chodzi o gamę zapachów, tutaj również dostępnych jest całkiem sporo możliwości. Dostępne są delikatne, kwieciste i odprężające zapachy – np. kadzidełka o zapachu czerwonej róży czy lotosu, ale również intensywniejsze, ziołowe warianty – np. kadzidełka stożkowe lawenda, drzewo sandałowe czy Palo Santo. Aby wybrać odpowiadający swoim preferencjom zapach, można zdecydować się na zakup zestawu kominek zapachowy + 10 zapachów kadzideł. Jeśli już dysponujesz podstawką pod kadzidełka i nie chcesz nowego egzemplarza, wówczas możesz zamówić kilka opakowań i poszukiwać idealnego zapachu podczas sesji relaksacyjnych, medytacji czy po prostu spędzając czas w domu albo w biurze.

Jak widzisz, woski do kominka mają swoje atuty, jednak pod względem praktyczności i bezpieczeństwa, ustępują miejsca kadzidełkom stożkowym Backflow. Jeśli zainteresowały Cię coraz modniejsze kadzidła naturalne i podstawki pod kadzidełka – poznaj ofertę Backflow!

Mateusz Dela
Mateusz Dela
Cześć! Jestem właścicielem sklepu Backflow oraz autorem tego bloga. Fan kadzidełek od dziecka. Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości - skontaktuj się ze mną! Chętnie pomogę :-)